haber oku

Eyyüp Cenap Gülpınar Son Yolculuğuna Uğurladı

editör ~ 14 Mayıs 2012 ~ Alt Manşet, Foto Galeri, Resimli Haberler

Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden eski TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar’ın cenazesi Siverek’e bağlı Gülpınar köyünde ikindi namazının ardından toprağa verildi.
Ankara’dan sabah saatlerinde uçakla memleketi Şanlıurfa’ya getirilen Gülpınar’ın cenazesi, ambulansla doğduğu,  Siverek’e bağlı Gülpınar Köyü’ne götürüldü.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik ile bazı eski bakan, milletvekili, bazı il vali ve belediye başkanlarının katılımıyla Gülpınar için cenaze namazı Eyyüp Cenap Gülpınar Camiinde kılındı.
Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından yakınları ve sevenleri tarafından omuzlara alınan Gülpınar’ın cenazesi, tekbirlerle Babası Mehmet Halit Hülpınar’ın köydeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Defin İşlemleri sırasında gözyaşlarına hakim olamayan M.Kasım Gülpınar’ı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Faruk Çelik teselli etti.
Törenin ardından, Gülpınar’ın oğlu AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve yakınları, köydeki evlerinde taziyeleri kabul etmeye başladı.
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 1943’te dünyaya gelen Gülpınar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre serbest avukatlık ve ziraat işleriyle uğraştı.
Daha sonra siyasete atılan Gülpınar, 18-19-20 ve 21. dönemlerde Şanlıurfa milletvekili, 48. Hükümette Devlet Bakanı ve 23. Dönemde TBMM Başkanvekilliği görevinde bulunmuştu.
Evli ve 4 çocuk babası olan Eyyüp Cenap Gülpınar, 12 Haziran genel seçimlerinde aday olmamıştı.


2.589 kere okundu

Etiketler: , , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: