haber oku

‘Her oy dilimizi özgürleştirecek’

editör ~ 02 Haziran 2015 ~ Alt Manşet, Anasayfa, Foto Galeri, Siverek, Son dakika, Yerel Haberler

Baydemir: Urfa yol istiyor Ankara yolsuzluk yapıyor

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, HDP Urfa il eş başkanları Sevda Çelik Özbingöl ve Rıdvan Yavuz,  HDP Siverek ilçe eş başkanları Yıldız Alreşanlı ve Kamil Göktaş katıldı.

 

Mitingde konuşan Ahmet Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte “silahlar sussun gelin parlamentoda siyaset yapın” dediğini hatırlatarak, “Bugün barajı aşacağımızı gördüğünüz için her yerde bir iftira kampanyası başlattınız. Sayın Erdoğan bir iftira kampanyası başlatmışsa bilin ki barajı çoktan aşmışız” dedi.

 

‘Her oy dilimizi özgürleştirecek’

 

Daha sonra konuşan HDP Urfa Milletvekili Adayı Osman Baydemir, 7 Haziran milletvekili seçimlerinin sadece bir seçim olmadığını belirterek, “Bu seçim 30 yıllık mücadelemize sahip çıkma seçimidir. Bu seçim onurlu bir barışa sahip çıkma seçimidir. Her oy dilimizi özgürleştirecek. Her oy çözüm masasında sayın Öcalan’ın elini güçlendirecek” dedi.

 

‘Ankara yanlış anlıyor’

 

Siverek’in sorunlarına değinen Baydemir, alanda toplanan Sivereklilere şu soruları sordu:

 

“Siverek Hastanesi’nin kavşağı yapıldı mı? Neredeyse benim bizzat taziyesine gittiğim 13 kardeşimiz orada o kavşağın yapılmamasından dolayı hayatını yitirdi. Siverek Çermik yolu 13 yıldır yapılacak, yapıldı mı kardeşlerim? Siverek Nisibin Köprüsü’nün yolu kaç yıldır programda. yapıldı mı kardeşlerim? Siverek Viranşehir yolu kaç yıldır talebinizdir yapıldı mı kardeşlerim?”

Soruların tümüne kitlenin hep bir ağızdan “hayır” yanıtını verdiği Baydemir, “AKP bu yolları yapmıyor, ne yapıyor biliyor musunuz? Yolsuzluk yapıyor, yolsuzluk. Siverek yol istiyor onlar yanlış anlıyor. Siverek, Viranşehir Urfa yolumuzu yap diyor, Ankara yanlış alıyor, yolsuzluk yapıyor. Yolumuzu yapmayanlara 7 Haziran’da yol göstermeye hazır mıyız kardeşlerim?” diye konuştu.

‘Provokasyonları boşa çıkaracağız’

AKP’nin bütün umudunu gelişebilecek provokasyonlara bağladığını dile getiren Baydemir, “Nasıl ki Ağrı’da çelikten bir irade ile provokasyonları boşa çıkardıysak, Adana’da Mersin’de provokasyonları boşa çıkardıysak bundan sonra da amaçlarına ulaşamayacaklar. Çelikten bir sabırla olası bütün provokasyonları boşa çıkaracağız” diye konuştu.

“Sandık demokrasinin namusudur” diyen Baydemir, şunları söyledi;

“Sandık ve halkımızın iradesi 70 yıllık bedellerimizin sembolüdür, korumak da her birimizin boynunun borcudur. 8 Haziran sabahı hepimiz yeni güne uyandığımızda o trafoya giren kediler Allahın izniyle süt dökmüş kedilere dönüşecekler.”

IMG_0784 IMG_0787 IMG_0820 IMG_0824


1.085 kere okundu

Etiketler: , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: