haber oku

Mahalle Muhtarları Kaymakamla Görüştü

editör ~ 20 Kasım 2015 ~ Alt Manşet, Anasayfa, Siverek, Son dakika

ŞANLIURFA’nın Siverek ilçesinde  yaşanan elektrik sıkıntılarının giderilmesi için merkez mahalle muhtarları sabah saatlerinde ilçe kaymakamı Dr Vural Karagül’ü makamında ziyaret ederek sorunun çözülmesini istediler.

Kaymakam Karagül ile görüştükten sonra kaymakamlık önünde açıklama yapan muhtarlar şöyle dedi. ” ilçemizde yaşanan elektrik sıkıntıları ve Dedaş’ın sayaçları evden uzak bölüme taşıması projesinin iptali için kaymakam beyden aracı olmasını istedik, Dedaş şu anda keyfi olarak mahallelerimizde kesintiler uyguluyor, kesintileri kabullenmiyor ve karşı çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Mahalle muhtarlarını dinleyen ilçe kaymakamı Karagül Dedaş Yetkilileri ile görüştüğü belirterek şöyle dedi. ” mahalle muhtarlarımızı dinledikten sonra Dedaş Yetkilileri ile görüştüm ancak sayaçların sokağa taşınması ve uydudan okunması çalışmaları ilçemiz dışında bir çok il ve ilçede uygulanıyor,  ilçemizde de uygulanması normal bir çalışma tekrar mahalle muhtarları ile toplanıp uygulama hakkında bilgi vereceğim.” Dedi.

siverek.com.tr


864 kere okundu

Etiketler: , , , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: