haber oku

Polisten Gazeteciye Sert Tepki

editör ~ 01 Mart 2016 ~ Anasayfa, Siverek, Son dakika

ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesinde polis ve vatandaş arasında meydana gelen kısa süreli kargaşa sırasında polis, öfkesini olayı görüntülemeye çalışan gazeteciden çıkardı.

Olayı görüntülemeye çalışan Siverek.com.tr ve Siverekhaber.com editörü Abdullah Lale polislerin sert müdahalesine maruz kaldı.

İlçenin Hasan Çelebi mahallesi Suat Karataş caddesi üzerinde yaşanan asayiş olayını görüntülediği sırada polis tarafından engellenmeye çalışılan Lale’nin fotoğraf makinasına ait parasöley kapağını alan polis memuru gazetecinin motosiklet kaskının tekmeledi.

Görevi sadece haber olan gazeteciye yüzümü çekiyorsun diyerek tepki gösteren ve gazetecinin üzerine yürüyen öfkeli polis memurunu olay yerinde bulunan ekip arkadaşları sakinleştirdi.

Vatandaşımızın can ve mal güvenliği için çalışan ve her türlü fedakarlıkta bulunan polis ekiplerinin görevlerini yerine getirdiği gibi gecenin o saatinde habercilik görevini yaptığına dikkat çeken Lale; ” Polislerin sert tepkisiyle karşı karşı kaldım, olay yerinden belli bir mesafeden olayı görüntülemeye çalıştığım sırada haksız yere şiddete maruz kaldım. Polis memuru motosiklet kullanırken taktığım kaskımı tekmeleyerek kırdı, çekim yaptığım sırada fotoğraf makinemi tutarak çekim yapmamı engellediği sırada itip yere düşüren ve makinamın lens kapağına el koyan polis memurunun tepkisini ve nedenini hala anlamış değilim” dedi.

Gazeteci Lale daha sonra en kısa zamanda cumhuriyet savcılığına giderek söz konusu polis memuru hakkında şikayetçi olacağını belirtti.


883 kere okundu

Etiketler: , , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: