haber oku

Siverek TÜGVA İlçe Kütüphane Müdürünü Ziyaret Etti

editör ~ 14 Mart 2016 ~ Anasayfa, Siverek, Son dakika

Siverek TÜGVA teşkilatlanma çalışmalarını kısa bir sürede tamamladıktan sonra kamu kurumlarını ara vermeden gezmeye devam ediyor.

Bu hafta ziyaret programı çerçevesinde Siverek İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Lale’yi ziyaret eden TÜGVA ilçe temsilciliği yöneticileri TÜGVA’nın kuruluş amacı ve hedefleri hakkında kısa bir bilgilendirme yaptılar.

Sohbet havası içerisinde geçen görüşmeden TÜGVA ilçe temsilcisi Mahmut Bahçivan 2013 yılında Kurulan Türkiye Gençlik Vakfının vizyonu ve misyonu hakkında kurum müdürüne bilgi verdi. Bahçivan yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “  Teknolojik gelişmelerin hızla artması ve bu gelişmelerin olumsuz yönde kullanılması gençlerimizin yanlış yola sapmalarına neden oluyor. Aile kavramının girerek zayıflamaya başlaması gençlerin bir arayış içerisinde olduğu bu dönemde bizler istiyoruz ki bu gençler vatanına, milletine ve İslam şuuruna bağlı birer nesil olarak yetişsinler. Bu gaye ile çıktığımız yolda sizlerden gelecek her türlü porjelere destek vereceğimizi bilmenizi isteriz” dedi.

Siverek İlçe Halk Kütüphane Müdürü Ali Lale Türkiye Gençlik Vakfı’nın yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken şu ifadeleri kullandı: “ Siverek ilçe kütüphanesi olarak gençlerimizin topluma kazandırılması amacıyla yapılan her türlü çalışmaya destek vereceğimizi ve bu çalışmaların içerisinde olacağımızın bilinmesini isteriz. İlçe kütüphanesi olarak hem toknolojik hem de kitap olarak gençlerimize her anlamda kurumumuzda yardımcı oluyoruz.  Kendini anlayan ve farkındalığın oluşabilmesi için gençlerin kitap okumaya ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

siverek ilçe kütüphane müdürü


1.081 kere okundu

Etiketler: , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: