haber oku

Siverek TÜGVA Kamu Kurumlarını Ziyaret Etmeye Devam Ediyor.

editör ~ 16 Mart 2016 ~ Alt Manşet, Anasayfa, Siverek, Son dakika

Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini önemseyen TÜGVA, Siverek’te çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kamu kurumlarını ara vermeden ziyaret etmeye çalışan Siverek TÜGVA İlçe teşkilatı bu hafta Siverek Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Barış Demir’i ve Siverek Devlet Hastanesi Başhekim Yrd.  Dahiliye Uzmanı M. Emin Büyükbayram’ı makamında ziyaret etti.

İlçe temsilciliğinin yönetim olarak gerçekleştirdiği ziyaretlerde, sosyal hizmet merkezinde bulunan kimsesiz çocuklara yönelik yapılabilecek olan çalışmalara hakkında bilgi alış verişinde bulunulurken, Bahçivan yaptığı konuşmasında şöyle konuştu: “İlgiye ve sevgiye muhtaç olan çocuklarımızı her zaman önemsememiz gerekiyor, onların da bu toplumun bir parçası olduğunu ve yarın gençleri olacağı gerçeğini unutmamak gerekiyor.” Dedi.

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Barış Demir, TÜGVA’nın çalışmalarından haberdar olduklarını, gençlere yönelik çalışmalarda kurumlarında çalışan sosyolog ve psikologların gençler için yapılacak sosyal, kültürel çalışmalarda yardımcı olabileceklerini belirtti.

Siverek Hizmet merkezi Müdürlüğü ziyaretinin ardından Siverek Devlet Hastanesi Başhekimliğini ziyaret eden Siverek TÜGVA ilçe yönetimi kendilerini karşılayan Başhekim yardımcısı M. Emin Büyükbayram ile 40 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdiler.

TÜGVA ilçe temsilcisi Mahmut Bahçivan yaptığı konuşmada kamu kurumu ziyaretleri kapsamında yaptığımız ziyaretlerde amacımız TÜGVA’yı tanıtmak ve yapılabilecek çalışmalarda ortak hareket edebilmektir. Dedi.   Bahçivan konuşmasının devamında şöyle konuştu;” manevi olarak bir çöküntü içinde olan gençlerimizi ve çok önemli bir husus olan madde bağımlılığı yaşının gittikçe düştüğü günümüzde amacımız ciddi anlamda çalışmalara yapabilmek ve bu çalışmaları sizinle koordineli bir şekilde yürütebilmektir. Dedi.

Başhekim yardımcısı Büyükbayram ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, şu ifadeleri kullandı: gençlerimizin arayış içinde olduğu bir yaşta yardım edilmediği ve önemsenmediği bir yaşta gerçekten yanlış yollara girmeleri kaçınılmaz olur. Devlet hastanesi olarak bizlerde uzman arkadaşlarımızla beraber gençlere dönük çalışmalar başlatacağız hastanemizin bir bölümünde madde bağımlısı olan gençlerin rehabilitasyon hizmeti görebilmeleri için çalışacağız, tabi ki sizin çalışmalarınızın desteklenmesi gerekiyor.  Bu konuda ortak çalışmalar yapılırsa güzel olur şeklinde konuştu.


9.673 kere okundu

Etiketler: , , , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: